Wolontariat

Dzika banda, reż. Pierre Salvadori

Dlaczego Młode Horyzonty są wyjątkowo ciekawym festiwalem?

  • Kochasz kino?
  • Możesz i umiesz zorganizować czas, tak by znaleźć kilka godzin w ciągu dnia na pomoc przy festiwalu?
  • Byłeś/aś już na wolontariacie MFF Nowe Horyzonty lub American Film Festival?
  • Mieszkasz w Warszawie i zawsze chciałeś/aś dotrzeć na festiwal we Wrocławiu, ale do tej pory Ci się nie udało?
  • Śledzisz NH VOD?
  • Z radością uczestniczysz w seansach Kina Muranów?
  • Jesteś aktywnym seniorem/seniorką, który/a docenia kino mądre, które może wspólnie zobaczyć ze swoimi wnuczętami?
  • Masz szesnaście lat i marzysz o udziale w pierwszym festiwalu filmowym (również na backstagu)?
  • W twoim centrum zainteresowań znajdują się: sztuki plastyczne, pozytywne nowe metody edukacji, wspólna radość tworzenia, ciekawość świata wartości, magia technologii kina oraz organizacja wydarzeń kulturalnych?

Na festiwalu Młode Horyzonty, każdy z Was znajdzie miejsce, gdzie będzie mógł/mogła znaleźć to co ważne. Młode Horyzonty to przegląd filmów dla młodego widza, podzielone nie tylko na kategorie wiekowe, ale również na sekcje artystyczne. Nie ma nic trudnego niż stworzenie filmów uwrażliwiających i “młodohoryzontowych”, które będą dostępne dla wszystkich.

Jak zostać wolontariuszem?

Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na naszej stronie internetowej.

Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Decyzję o przyjęciu podejmą organizatorzy festiwalu po zapoznaniu się z nadesłanymi aplikacjami.

O czym warto pamiętać podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego?

Sprawdźcie swoją dyspozycyjność i podczas wypełnienia formularza uważnie zaznaczcie na dołączonym kalendarzu, kiedy możesz rozpocząć pracę przy festiwalu i ile czasu możesz poświęcić na współtworzenie festiwalu każdego dnia. Te informacje są dla nas szczególnie istotne podczas rekrutacji.

Pamiętaj, że podczas festiwalu zintensyfikowana ilość wydarzeń ma miejsce w oba weekendy (30.09-1.10 oraz 7-8.10.) od rana do godz. 19:00. Podczas wypełniania aplikacji warto pamiętać, iż pomoc wolontariusza jest ustanowiona w systemie dwuzmianowym.

Czy osoba niepełnoletnia może zostać wolontariuszem?

W festiwalu mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia pod warunkiem dostarczenia podpisanej zgody na udział w festiwalu przez rodzica lub opiekuna podczas spotkania organizacyjnego.

Na czym polega praca wolontariusza?

Wolontariusz festiwalu Młode Horyzonty pomaga w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych, tak aby uczestnicy, dziennikarze i goście mogli cieszyć się festiwalem i jego niepowtarzalną atmosferą.

Pomoc wolontariuszy jest nam bardzo potrzebna przy obsłudze projekcji w kinach, przy oprawie plastycznej festiwalu i działaniach marketingowych, w przygotowaniu artystycznych warsztatów dla najmłodszych, tworzeniu punktów informacyjnych dla uczestników i gości festiwalu, realizacji wydarzeń branżowych. Wolontariusz pomaga na festiwalu według ustalonego harmonogramu, w systemie zmianowym i pod kierunkiem bezpośredniego koordynatora. Szczegółowe zasady określone zostaną w umowie zawartej między wolontariuszem a Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz zostaną dodatkowo omówione podczas obowiązkowego spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w Warszawie w wyznaczonym przez Organizatora terminie.

Kiedy rozpoczyna się i kończy praca wolontariusza?

Termin rozpoczęcia pracy wolontariusza uzależniony jest od działu, w którym będzie pomagał.

Lista działów i zakresy dni:

W dniu ogłoszenia wyników naboru, czyli po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi o przyjęciu na wolontariat, zostaniecie szczegółowo poinformowani o terminie, miejscu i godzinie spotkania organizacyjnego dla Waszego działu, na którym poznacie dalsze szczegóły. Ze względu na charakter wydarzenia pełna dyspozycyjność oraz dokładne jej sprecyzowanie jest dla nas szczególnie ważne. Podczas wypełniania aplikacji warto pamiętać, iż pomoc wolontariusza jest ustanowiona w systemie dwuzmianowym.

Jakie korzyści płyną z pracy wolontariackiej?

Praca wolontariusza jest dobrowolną pracą na rzecz festiwalu, a jej najważniejszą korzyścią jest aktywne jego współtworzenie. Festiwal daje wolontariuszowi możliwość spotkania twórców filmowych, zdobywania nowych umiejętności i wiedzy związanej z zadaniami realizowanymi w ramach działu. Wykonując obowiązki wolontariusza można wziąć udział w pokazach filmowych i innych wydarzeniach towarzyszących festiwalowi, jest również możliwość udziału w wybranych seansach regularnych lub dostępu do filmografii NH VOD w wyznaczonych przez Organizatora terminach.

Jak można otrzymać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?

Każdy wolontariusz festiwalu otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej). Dokument można będzie odebrać podczas ostatniego dnia festiwalu, a jeśli jest to niemożliwe, zostanie on wysłany pocztą najpóźniej trzy miesiące po zakończeniu festiwalu.

Filmy na horyzoncie!

Miłośników seansów w domowym zaciszu zapraszamy na festiwal w odsłonie online!
Kup karnet lub dostęp do wybranych tytułów i ciesz się magią kina na własnych zasadach, wśród rodziny i przyjaciół.

Festiwal online trwa od 12 do 29 października.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter