o nas

Sea Sparkle, reż. Domien Huyghe

Młode Horyzonty Festiwal

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Co roku na przełomie września i października zapraszamy do wielobarwnego świata filmu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Wspólnie przeżywamy pierwsze seanse, dorastamy i wypływamy na głębokie wody, za horyzont.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Młode Horyzonty Industry

Najciekawsze pomysły na filmy i seriale, międzynarodowi przedstawiciele rynku filmowego, prezentacje projektów, konferencja branżowa, warsztaty i konsultacje scenariuszowe dla twórców oraz nieskończenie wiele okazji do nawiązania współpracy i rozszerzenia swojej sieci kontaktów. Młode Horyzonty Industry to część Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty i miejsce dla profesjonalistów z branży filmowej z całego świata. U nas pomysł zamienia się w film. To tu rozwijane i pokazywane są projekty, które później widzowie mogą oglądać na festiwalach, w kinach, telewizji czy na platformach streamingowych.

Młode Horyzonty Industry to szereg programów i inicjatyw, których celem jest wsparcie rozwoju oraz promocja filmów i seriali dla młodego widza.

Głównym wydarzeniem w ramach naszych działań jest coroczne międzynarodowe forum koprodukcyjne dla ponad 300 dystrybutorów, agentów sprzedaży, nadawców, platform, festiwali, funduszy filmowych, inwestorów, producentów i twórców. W 2024 roku międzynarodowe forum koprodukcyjne Młode Horyzonty Industry odbędzie się w dniach 30 września – 2 października.

Młode Horyzonty Dystrybucja

Mamy ponad 10-letnie doświadczenie we wprowadzaniu do kin wartościowych filmów dla młodego widza. Dystrybuujemy filmy aktorskie i animacje, przy współpracy z zagranicznymi oraz polskimi studiami animacji, reżyserami, producentami czy wydawnictwami. Wcześniej mogliście znać nas pod nazwą: Kino Dzieci Prezentuje. Cały czas jednak prężnie się rozwijamy, przyszedł czas na zmiany i ewolucję w Młode Horyzonty Dystrybucja. Chcemy pokazywać więcej barw kina i dłużej towarzyszyć młodym ludziom w odkrywaniu bogatego świata filmu.

Wciągające filmy dla młodych widzów w najlepszym wydaniu. Zapraszamy do kin studyjnych oraz multipleksów w całej Polsce, przez cały rok. Często zabieramy Was w filmową podróż wraz z ulubionymi bohaterami książkowymi. Uważnie śledzimy także światowe premiery i wybieramy najciekawsze tytuły, pokazując Wam wartościowe historie o wyjątkowej estetyce oraz z istotnym przekazem, które można wykorzystać w zabawie z najmłodszymi czy rozmowach na ważne tematy ze starszymi, dorastającymi widzami.

Edukacja Młode Horyzonty

Edukacja Młode Horyzonty to projekt kierowany i dostosowany do potrzeb przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkania z filmem realizujemy w kinach w całej Polsce. Istnieje też możliwość dołączenia do programu w formie online. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Edukacja Młode Horyzonty działa nieprzerwanie od 18 lat. Projekt jest kontynuacją Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Młode Horyzonty VOD

Na NH VOD znajduje się ponad 100 filmów dla młodych widzów, w tym międzynarodowych przebojów prezentowanych w ramach MFF Młode Horyzonty i ekranizacji bestsellerowych książek. Katalog wyróżnia się dopasowaniem każdego tytułu do kategorii wiekowej – to rozwiązanie, którego widzowie nie znajdą na żadnej innej platformie online. Oferta jest opracowana tak, aby odpowiadać na potrzeby i możliwości percepcyjne młodych ludzi w konkretnym wieku: produkcje skierowane do czterolatków nie przytłaczają szybkim montażem czy rozbudowaną, wielowątkową fabułą, a dziesięciolatki nie muszą obawiać się, że trafią na treści dla młodszych. Każdy z filmów to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny i impuls do rozmowy na ważne tematy.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter