o nas

Sea Sparkle, reż. Domien Huyghe

Młode Horyzonty Festiwal

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Co roku na przełomie września i października zapraszamy do wielobarwnego świata filmu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Wspólnie przeżywamy pierwsze seanse, dorastamy i wypływamy na głębokie wody, za horyzont.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Młode Horyzonty Industry

Najciekawsze pomysły na filmy i seriale, międzynarodowi przedstawiciele rynku filmowego, prezentacje projektów, konferencja branżowa, warsztaty i konsultacje scenariuszowe dla twórców oraz nieskończenie wiele okazji do nawiązania współpracy i rozszerzenia swojej sieci kontaktów. Młode Horyzonty Industry to część Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty i miejsce dla profesjonalistów z branży filmowej z całego świata. U nas pomysł zamienia się w film. To tu rozwijane i pokazywane są projekty, które później widzowie mogą oglądać na festiwalach, w kinach, telewizji czy na platformach streamingowych.

Młode Horyzonty Industry to szereg programów i inicjatyw, których celem jest wsparcie rozwoju oraz promocja filmów i seriali dla młodego widza.

Głównym wydarzeniem w ramach naszych działań jest coroczne międzynarodowe forum koprodukcyjne dla ponad 300 dystrybutorów, agentów sprzedaży, nadawców, platform, festiwali, funduszy filmowych, inwestorów, producentów i twórców. W 2024 roku międzynarodowe forum koprodukcyjne Młode Horyzonty Industry odbędzie się w dniach 30 września – 2 października.

Młode Horyzonty Dystrybucja

Mamy ponad 10-letnie doświadczenie we wprowadzaniu do kin wartościowych filmów dla młodego widza. Dystrybuujemy filmy aktorskie i animacje, przy współpracy z zagranicznymi oraz polskimi studiami animacji, reżyserami, producentami czy wydawnictwami. Wcześniej mogliście znać nas pod nazwą: Kino Dzieci Prezentuje. Cały czas jednak prężnie się rozwijamy, przyszedł czas na zmiany i ewolucję w Młode Horyzonty Dystrybucja. Chcemy pokazywać więcej barw kina i dłużej towarzyszyć młodym ludziom w odkrywaniu bogatego świata filmu.

Wciągające filmy dla młodych widzów w najlepszym wydaniu. Zapraszamy do kin studyjnych oraz multipleksów w całej Polsce, przez cały rok. Często zabieramy Was w filmową podróż wraz z ulubionymi bohaterami książkowymi. Uważnie śledzimy także światowe premiery i wybieramy najciekawsze tytuły, pokazując Wam wartościowe historie o wyjątkowej estetyce oraz z istotnym przekazem, które można wykorzystać w zabawie z najmłodszymi czy rozmowach na ważne tematy ze starszymi, dorastającymi widzami.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program kierowany i dostosowany do potrzeb przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkania z filmem realizujemy w kinach w całej Polsce. Istnieje też możliwość dołączenia do programu w formie online. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej działają nieprzerwanie od 18 lat, w roku szkolnym 2024/2025 zaprosimy Was do naszego projektu w nowej odsłonie – Młode Horyzonty Edukacja.

Młode Horyzonty VOD

Na NH VOD znajduje się ponad 100 filmów dla młodych widzów, w tym międzynarodowych przebojów prezentowanych w ramach MFF Młode Horyzonty i ekranizacji bestsellerowych książek. Katalog wyróżnia się dopasowaniem każdego tytułu do kategorii wiekowej – to rozwiązanie, którego widzowie nie znajdą na żadnej innej platformie online. Oferta jest opracowana tak, aby odpowiadać na potrzeby i możliwości percepcyjne młodych ludzi w konkretnym wieku: produkcje skierowane do czterolatków nie przytłaczają szybkim montażem czy rozbudowaną, wielowątkową fabułą, a dziesięciolatki nie muszą obawiać się, że trafią na treści dla młodszych. Każdy z filmów to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny i impuls do rozmowy na ważne tematy.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter