industry

Ruszyła sprzedaż akredytacji na Młode Horyzonty Industry. Znamy pierwsze szczegóły programu

06/07/23

Akredytacje na 7. edycję Młodych Horyzontów Industry już w sprzedaży!

Trzydniowe wydarzenie dla profesjonalistów z branży filmowej odbędzie się w dniach 4–6 października 2023 r. w warszawskiej Kinotece oraz online. W programie m.in. prelekcje i panele dyskusyjne, pitchingi, spotkania indywidualne, konsultacje scenariuszowe, warsztaty i pokazy festiwalowe.

Organizowane po raz pierwszy pod nową nazwą – Młode Horyzonty Industry – 7. międzynarodowe forum koprodukcyjne jest integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty (wcześniej Kino Dzieci Industry i Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci).

Wydarzenie dla branży w całości odbywa się w języku angielskim.

Pierwsze szczegóły programu

Za tegoroczny program części konferencyjnej ponownie odpowiada Viola Gabrielli, szefowa programowa Młodych Horyzontów Industry. Tematami przewodnimi będą: dzieci w immersyjnym świecie, zmiana podejścia do pracy nad projektem na etapie developmentu, dystrybucja kinowa w świecie zdominowanym przez platformy streamingowe oraz nowe sposoby dotarcia do widza. Nie zabraknie dyskusji na temat nowych narzędzi i technologii, które ułatwiają produkcję.

Pełny program konferencji będzie dostępny bliżej daty wydarzenia. Nazwiska i biogramy prelegentów będą dostępne w lipcu na naszej stronie internetowej.

Część konferencyjna (Conference Day) | 4 października 2023 r. – wybrane sesje

Panel dyskusyjny: Children, Film, and Immersive Worlds

Światy immersyjne aktywnie przyciągają nowe pokolenia. Dowiedz się, w jaki sposób filmowcy i dystrybutorzy korzystają z platform gier społecznościowych, takich jak Roblox, Fortnite, Zepeto i Minecraft, aby zaangażować odbiorców w wieku 8+ poprzez historie i ich ulubione postacie.

Panel dyskusyjny: European Cinema in The Streaming Age

Lokalne i europejskie produkcje familijne królują w naszych kinach i są jednymi z najpopularniejszych tytułów wybieranych przez widzów. Wyniki box office’u najnowszych tytułów dystrybuowanych przez Młode Horyzonty, np. „Kici Koci” czy „Szkoły magicznych zwierząt”, są dowodem na to, że istnieje zainteresowanie takimi treściami wśród odbiorców. Dołącz do zaproszonych przez nas dystrybutorów i agentów sprzedaży, którzy omówią różne ścieżki współczesnej dystrybucji.

BONUS: Jako wprowadzenie do tej sesji, Ampere Analytics podzieli się z nami nowymi spostrzeżeniami na temat trendów na 2023 r. i prognoz na 2024 r. dla pięciu dużych terytoriów (Big 5: DE, GB, IT, ES, FR) oraz dla Polski.

Studium przypadku: Testing The Ground – Rethinking Content Development

Nadszedł czas, aby przemyśleć sposób, w jaki tworzymy świat wymyślony. Dom mediowy i marketingowy Hotel Hungaria podzieli się swoim innowacyjnym podejściem, które stosuje przy rozwoju projektów. Dowiedz się, dlaczego doskonałe koncepcje mogą nie być już potrzebne, aby przekonać do twojego projektu inwestorów i odbiorców.

Pitchingi i spotkania indywidualne | 5–6 października 2023 r.

Po intensywnym dniu konferencyjnym goście Młodych Horyzontów Industry wrócą do sali kinowej, aby wysłuchać prezentacji projektów i wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Sprawdź oficjalną selekcję na stronie internetowej industry.younghorizons.pl.
Szczegóły dotyczące projektów wkrótce.

Nadchodzące ogłoszenia:

  • Ogłoszenie selekcji Producers LINK 2023
  • Ogłoszenie selekcji Young Talents 2023
  • Prelegenci i paneliści na Młodych Horyzontach Industry

 

Młode Horyzonty Industry, branżowa część festiwalu Młode Horyzonty, współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Program Kreatywna Europa – komponent MEDIA, Miasto st. Warszawa, oraz Ambasadę Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Partnerzy wydarzenia: Studio Produkcyjne ORKA, FIXAFILM, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Dolnośląski Fundusz Filmowy, Gdański Fundusz Filmowy, Łódzki Fundusz Filmowy, Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, Śląski Fundusz Filmowy, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA), Kids REGIO, German Children’s Film Association (Förderverein Deutscher Kinderfilm e.V), m:brane, CEEA Forum, Animarkt Stop Motion Forum, Animation Production Days, Cinekid for Professionals, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji (SPPA), Film New Europe, BrLab.

 

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter