industry

Producers LINK 2023: znamy uczestników trzeciej edycji

19/07/23
fot. Karolina Grabowska

Młode Horyzonty Industry (poprzednio Kino Dzieci Industry) oraz Cinekid for Professionals przedstawiają 17 europejskich producentów wybranych do udziału w trzeciej edycji programu Producers LINK.

Producers LINK to program skierowany do producentów stawiających pierwsze kroki na rynku europejskiego kina dla młodego widza. Program organizowany jest przez Młode Horyzonty Industry oraz Cinekid for Professionals we współpracy z międzynarodowymi partnerami.

Młode Horyzonty Industry, będące branżową częścią festiwalu Młode Horyzonty (wcześniej festiwal Kino Dzieci), to szereg programów i inicjatyw dla profesjonalistów m.in. warsztaty rozwoju scenariuszy, konferencje, konsultacje, których celem jest wsparcie rozwoju oraz promocja filmów i seriali dla młodego widza. Głównym wydarzeniem w ramach działań Młodych Horyzontów Industry jest coroczne międzynarodowe forum koprodukcyjne. Forum odbywa się na początku października 2023 r. w Warszawie. Wtedy też rozpoczyna się pierwsza część programu Producers LINK. Z kolei Cinekid for Professionals to branżowy program festiwalu Cinekid, który odbywa się pod koniec października 2023 r. w Amsterdamie w Holandii. Na Cinekid for Professionals prezentowane i wspierane są projekty i twórcy filmowi m.in. poprzez programy takie jak Junior Co-production Market i Industry Forum.

W 2023 r., 17 producentów zostało zakwalifikowanych do programu Producers LINK (dodatkowa uczestniczka weźmie udział  tylko w pierwszej części programu w Warszawie). Ich udział jest możliwy dzięki współpracy z międzynarodowymi funduszami filmowymi i instytucjami wspierającymi przemysł filmowy. Wezmą oni udział w sesjach i warsztatach poświęconych tworzeniu projektów audiowizualnych z myślą o potrzebach młodej widowni, budowaniu świadomości odbiorców, jak również umiejętności przygotowania i zaprezentowania tzw. pitch deck przed potencjalnymi inwestorami. Uczestnicy programu wezmą również aktywny udział w programie głównym Młodych Horyzontów Industry oraz Cinekid for Professionals.

Bardzo się cieszymy, że już trzeci rok możemy wspólnie z Cinekid for Professionals organizować program dla wschodzących producentów. Ostatnie edycje udowodniły nam, że istnieje ogromna i ciągła potrzeba, aby producenci dzielili się swoimi doświadczeniami na arenie międzynarodowej. Jesteśmy zaangażowani we wzmacnianie branży audiowizualnej skupionej na młodych odbiorcach i wierzymy, że Producers LINK jest idealnym uzupełnieniem szeregu działań branżowych, które prowadzimy w ramach Młodych Horyzontów Industry.

Zofia Horszczaruk, szefowa projektów branżowych, Młode Horyzonty Industry

Budowanie wiedzy i networking jest podstawą działań Cinekid for Professionals, a nasz cel wspierania produkcji dla młodych widzów rozpoczyna się już na wczesnych etapach. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z nowego pokolenia producentów, których możemy wprowadzić do międzynarodowej branży i ułatwić im start. Cieszymy się, że możemy powitać ich na obu wydarzeniach.

Sara Juricic, szefowa Cinekid for Professionals

Zarówno Młode Horyzonty Industry jak i Cinekid for Professionals są ważnymi miejscami dla wschodzących producentów zainteresowanych tworzeniem audiowizualnych treści dla młodej widowni. Znakomicie wpisuje się to w cel programu Producers LINK jakim jest wzrost liczby produkcji najwyższej jakości filmów i seriali dla dzieci i młodzieży.

Podczas Młodych Horyzontów Industry główny nacisk kładziony jest na rozwój i promocję projektów z Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej, podczas gdy Cinekid koncentruje się na ogólnoeuropejskich i międzynarodowych rynkach.

Partnerami Producers LINK w 2023 r. są: Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie, Catalan Films, Centrum Filmowe w Czarnogórze, Chorwackie Centrum Audiowizualne, Czeski Fundusz Filmowy, Duński Instytut Filmowy, Niderlandzki Fundusz Filmowy, Niemiecką Fundację Mediów dla Dzieci – KIDS Regio, Norweski Instytut Filmowy, Słowacki Instytut Filmowy, Węgierski Instytut Filmowy.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter