Młode Horyzonty

Ostatnia szansa na spotkanie z ulubioną kotką! „Kicia Kocia w przedszkolu” tylko w kinach

26/04/24
„Kicia Kocia w przedszkolu”, reż. Marta Stróżycka, Polska 2024

Nowe odcinki hitu – „Kicia Kocia w przedszkolu” – trafią na ekrany kin 26 kwietnia. Seria animowanych przygód o bystrej kotce skradła serca dzieci i ich rodziców, zbierając w kinach 700-tysięczną widownię i stając się liderem rankingu najchętniej oglądanych w Polsce seriali na Netflixie. „Kicia Kocia” to bestseller wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej zostały wyprodukowane przez polskie studio animacji EGoFILM.

Jako mama staram się tworzyć treści, które sama wybrałabym dla mojej córki – mówi producentka i właścicielka EGoFILM Ewelina Gordziejuk. – Realizując serial, brałam pod uwagę percepcję dzieci, do których skierowana jest produkcja. Nie tylko czas trwania, ale również tempo akcji, muzyka, udźwiękowienie są dostosowane do najmłodszych odbiorców. Dzięki temu, po obejrzeniu bajki, dziecko nie jest przebodźcowane. Podąża bez problemu za akcją filmu i jest w stanie obejrzeć go ze zrozumieniem – dodaje.

Kicia Kocia trafia do dzieci i ich rodziców

Tytułowa kotka to bohaterka, z którą dzieci z łatwością się utożsamiają. Przeżywa historie oparte na codziennych doświadczeniach każdego przedszkolaka. Jej przygody to opowieści o przyjaźni, rodzinie, ale też trudnościach, z jakimi mierzy się w życiu każde dziecko, jak np. pierwszy dzień w przedszkolu.

 

„Kicia Kocia” zachęca do eksploracji świata. Jest inspiracją dla wielu przygód, edukuje w nienachalny sposób. To bajka, przy której nasze dzieci mogą czuć się w pełni bezpieczne

tłumaczy Ewelina Gordziejuk

Sukces filmu tkwi między innymi w tym, że dotychczas nie było na rynku polskiej produkcji skierowanej do tak młodego widza. Dla wielu „Kicia Kocia” jest pierwszym seansem w kinie. To pewnego rodzaju wydarzenie rodzinne, któremu towarzyszą przecież ogromne emocje – podkreśla.
Choć odbiorcami serialu są najmłodsi widzowie, „Kicia Kocia” puszcza oczko w kierunku starszego pokolenia. Dla rodziców, którzy zostali wychowani na rodzimych animacjach, seanse to sentymentalna podróż do lat dziecięcych. W swoich produkcjach EGoFILM podtrzymuje tradycję polskiej animacji, sięgając po polską literaturę i działając razem z lokalnymi twórcami.

Uroczysta premiera filmu

W niedzielę 21 kwietnia w warszawskim kinie Kinogram odbył się uroczysty pokaz premierowy nowych przygód rezolutnej kotki. „Kicia Kocia w przedszkolu” przyciągnęła masę młodych widzów i ich opiekunów oraz wyjątkowych gości – aktorów, producentów i przyjaciół Kici Koci. Na dzieci poza seansem ulubionej bajki czekała masa atrakcji – warsztaty, bańki mydlane, dyplomy, gry i zabawy z animatorką. 

„Kicia Kocia w przedszkolu” w kinach od 26 kwietnia

Animacje z kotką w roli głównej to dla dzieci nie tylko masa świetnej zabawy, ale przede wszystkim okazja do nauki cennych lekcji życiowych. Tym razem Kicię Kocię i jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Razem z bohaterami spędzimy dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Sympatyczna kotka pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!

Nowe odcinki i ostatnia szansa na kinowe spotkanie z Kicią Kocią już od 26 kwietnia!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Kicia Kocia na placu zabaw – reż. Marta Stróżycka
  2. Kicia Kocia mówi: nie – reż. Marta Stróżycka
  3. Kicia Kocia i straszna burza – reż. Katarzyna Majsner
  4. Kicia Kocia majsterkuje – reż. Anna Błaszczyk
  5. Kicia Kocia na rowerze – reż. Marta Stróżycka
  6. Kicia Kocia w przedszkolu – reż. Anna Błaszczyk
  7. Dodatek interaktywny – Kicia Kocia mówi: „Pa, pa!”

 

Fotorelacja z premiery: Piotr Kruszak

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter