industry

Młode Horyzonty Lab 2023/2024 za nami!

23/04/24
Fot. Piotr Kruszak

Za nami 9. edycja warsztatów rozwoju scenariuszy Młode Horyzonty Lab. Przez ostatnie 6 miesięcy odbyły się 3 stacjonarne trzydniowe sesje w Warszawie i konsultacje online z Philipem LaZebnikiem. W tym czasie mieliśmy przyjemność śledzić rozwój 5 polskich projektów dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Projekty rozwijane podczas 9. edycji warsztatów Młode Horyzonty Lab:

  • „Dodaj mi skrzydeł” na podstawie serii książek „Przystanek szkoła” Karoliny Kwaśnik, scenarzystka: Karolina Kwaśnik, reżyserka: Monika Majorek
  • „Dziadek do orzechów” na podstawie „The Nutcracker” E.T.A. Hoffmanna, scenarzystka: Chiara Romano
  • „Póki śmierć nas nie rozłączy”, scenarzystki: Nawojka Wierzbowska, Natalia Krawczuk
  • „Pucio” na podstawie serii książek „Pucio” Marty Galewskiej-Kustry, scenarzyści: Martyna Wojcieszek, Rafał Skarżycki, Marta Galewska-Kustra, produkcja EGoFilm
  • „Zuzanna Szlachetna”, scenarzysta: Tytus Niewiedział

Różnorodność – to słowo klucz, które towarzyszyło nam podczas zakończonej edycji warsztatów Młode Horyzonty Lab. Od projektu dla przedszkolaków na podstawie popularnej serii książek o Puciu, przez filmy o przygodach grupy przyjaciół i średniowiecznej księżniczki, perypetiach Leny, która próbuje odkryć co dodaje jej skrzydeł, klasycznej historii z świętami w tle, aż po pełen absurdalnego humoru serial dla młodych dorosłych z Panią Śmiercią w roli głównej. Tak różne projekty rozwijane były pod okiem Philipa LaZebnika.

Pitching przed profesjonalistami na koniec warsztatów

Wszyscy wiemy, że proces twórczy jest trudny, ale dobrze wiemy też, że prezentowanie swoich pomysłów i szukanie producentów to często jeszcze trudniejsze zadanie. Dlatego na zakończenie warsztatów nasi uczestnicy mogli w przyjaznej atmosferze zaprezentować swoje projekty podczas pitchingu i networkingowego lunchu z zaproszonymi ekspertami.

Szczególnie dziękujemy Ani E. Dziedzic z Crew United Polska za pomoc w przygotowaniu naszych uczestników do pitchingu i podzielenie się wskazówkami co robić z czego unikać gdy szukamy partnerów dla swojego projektu. Dziękujemy też naszym gościom: Natalii Cupryjak z Canal+ PolskaMarii Pułaskiej-Białkowskiej ze StorytelGrzegorzowi WacławkowiAnimoon, Cezaremu Kruszewskiemu z Next Film i Mateuszowi Możdżeniowi z Młode Horyzonty Dystrybucja za przyjęcie naszego zaproszenia i za feedback, którym obdarzyli naszych uczestników.

Podziękowania dla partnerów

9. edycja warsztatów Młode Horyzonty Lab została zorganizowana przez Młode Horyzonty i była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Współorganizatorem warsztatów była Creative Europe Desk Polska, a partnerami Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury.

Kontakt do naszych uczestników

Warsztaty to dopiero początek przygody dla naszych uczestników! Trzymamy kciuki, za wszystkie rozwijane projekty i mamy nadzieję w przyszłości zobaczyć je w kinie, telewizji lub na platformach VOD. Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o projektach i naszych uczestnikach. Kontakt: magda.wylezalek@nowehoryzonty.pl.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter