industry

Młode Horyzonty Industry program i główni prelegenci

19/07/24
Fot. Michał Mroczkowski

Ogłaszamy program forum Młode Horyzonty Industry i przedstawiamy naszych prelegentów. Maite Woköck i Johannes Hezer z Telescope Animation, Niemcy; Jiří Mika z PFX, Czechy; Maciej Żemojcin, specjalista od sztucznej inteligencji i wirtualnej produkcji filmowej, Polska; Volha Paulovich z PentoPix, Wielka Brytania i Christiane Stützle z Morrison & Foerster, Niemcy, podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem 30 września, podczas pierwszego dnia forum. Sesje moderować będzie AC Coopens z THE CATALYSTS.

“Pushing the Boundaries – How Technological Innovations Are Reshaping the Creative Process, Work, and Business Models” jest tematem przewodnim programu przygotowanego przez Violę Gabrielli, szefową programową projektów branżowych w Młodych Horyzontach.

Forum Młode Horyzonty Industry rozpocznie się 30 września od sesji “The Last Whale Singer – Creating a Platform Harmonic IP & Business Model”. Następnie zapraszamy Was do wzięcia udziału w dyskusji zatytułowanej “Human-Centric AI in Films and Series”. Podczas dwuczęściowej sesji przeanalizujemy proces twórczy i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, porozmawiamy o aspektach prawnych i etycznych towarzyszących temu tematowi.

Drugi dzień to pitchingi i spotkania 1:1. Lista 21 projektów w fazie rozwoju i work in progress została ogłoszona na początku tego roku. Lista gości, z którymi można umawiać się na spotkania jest regularnie aktualizowana i można ją znaleźć tutaj.

W tym roku zmieniamy nasz harmonogram, co oznacza, że pitchingi odbywają się tylko drugiego dnia. Z kolei trzeciego dnia, wraz z Cristiną Angelucci, ekspertką ds. mediów i licencjonowania oraz wydawcą Brands Media (BM SRL) z Włoch, związaną również z wydarzeniem Bologna Kids Licensing Fair, zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji przy okrągłym stole „Securing IP’s – Opportunities and Challenges of Book Adaptations”. Tego samego dnia będziecie mogli wziąć udział w przedpremierowej prezentacji wyczekiwanej nadchodzącej europejskiej produkcji. Chętne osoby mogą wziąć udział w wycieczce do MediaLabu organizowanego przez Festiwal Młode Horyzonty. Ostatni dzień to także kolejna szansa na umówienie się na spotkania indywidualne i konsultacje z ekspertami.

Forum towarzyszyć będzie Think Tank poświęcony produkcjom dziecięcym i ich sytuacji w programie stacji telewizyjnych oraz ich finansowaniu. Do udziału w dyskusji zaprosimy przedstawicieli europejskich nadawców (tylko na zaproszenie).

Consultants’ Tables

fot. Wojciech Chrubasik

W tym roku możecie umówić się na konsultacje z trzema międzynarodowymi ekspertami. Wśród nich znaleźli się: Marina Narishkin, ekspertka w zakresie budowania IP i marketingu w przemyśle rozrywkowym, z którą możecie omówić strategię marketingową i skonsultować Wasz projekt; Heiko Martens, doświadczony script doctor i mentor, wcześniej związany z Academy for Children’s Media; oraz Laila Lala z Greenigma, agencji konsultingowej zajmującej się tematem zielonej produkcji.

Rejestracja na Consultants’ Tables zostanie otwarta 26 sierpnia.

Więcej o konsultacjach.

Networking

fot. Michał Mroczkowski

Chcemy, żeby networking podczas Młodych Horyzontów Industry był jak najprostszy i efektywny. Wśród okazji do nawiązania nowych kontaktów warto wymienić bezpłatne lunche i przerwy kawowe między sesjami, Welcome Drink współorganizowany przez Regionalne Fundusze Filmowe w Polsce, a także imprezę Młodych Horyzontów Industry. Producentów zapraszamy do udziału w grze networkingowej Producers Meet Producers. Wszystkich gości zapraszamy do wspomnianego wcześniej MediaLabu. Po raz pierwszy będzie można również wziąć udział w meczu piłki nożnej. Specjalne umiejętności nie są wymagane!

Aby zapewnić jeszcze lepsze warunki do spotkań indywidualnych, przenosimy je z Kinoteki do hotelu Ibis Styles. Podczas spotkań 1:1 możecie poznać nowe twarze i omówić z nimi swój projekt lub kontynuować rozmowy rozpoczęte podczas mniej formalnych aktywności.

Spotkania 1:1 można umawiać na naszej platformie, która zostanie otwarta we wrześniu.

To jeszcze nie wszystko!

Nie odsłaniamy dziś wszystkich kart. Stay curious! W nadchodzących tygodniach będziemy dzielić się tytułami polskich i europejskich produkcji, które pokażemy podczas przedpremierowych prezentacji. W pierwszej połowie sierpnia ogłosimy projekty wybrane do nowej sekcji: Project Pool.

Projekty wyróżnione w tej sekcji nie będą prezentowane na scenie, ale każdy z nich będzie miał swój własny stolik w strefie spotkań 1:1.

INSTYTUCJE WSPÓŁFINANSUJĄCE I PARTNERZY

Młode Horyzonty Industry są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywną Europę komponent MEDIA, Miasto Warszawa. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.

Partnerzy: Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, ORKA, FIXAFILM, Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu, Animond, No Problemo Music, Łódzki Fundusz Filmowy, Śląski Fundusz Filmowy, Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, Fundusz Filmowy w Krakowie i Małopolski Fundusz Filmowy Małych Form. Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych (KIPA), Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji (SPPA), Crew United, m:brane, CEEA Forum, Animarkt Stop Motion Forum, Animation Production Days, Coprocity, Children’s Media Foundation.

Patroni medialni: Cineuropa, Film New Europe, C21Media, Licencing Magazine, Skwigly

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Strona wydarzenia
Facebook
Instagram
Linkedin

Zobacz relację z zeszłorocznej edycji

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter