industry

„Focus on Docs” na forum Młode Horyzonty Industry

17/08/23
Fotos z filmu Armed with Drums

Pora na kolejne ogłoszenie związane z programem Młodych Horyzontów Industry.

Z przyjemnością przedstawiamy specjalną sekcję „Focus on Docs”, którą organizujemy w partnerstwie z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Forum Młode Horyzonty Industry odbędzie się w dniach 4-6 października 2023 w Warszawie (oraz online) jako wydarzenie branżowe przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty.

Pomysł stworzenia specjalnej sekcji poświęconej produkcji filmów i seriali dokumentalnych podczas forum powstał w trakcie trwania dwóch pierwszych edycji programu rozwoju projektów dokumentalnych Kino Dzieci Docs (druga edycja kończy się we wrześniu).

Celem warsztatów było stworzenie przestrzeni dla twórców filmów dokumentalnych z projektami w fazie developmentu lub preprodukcji, a co za tym idzie promocja filmów i seriali dokumentalnych dla młodych widzów zarówno wśród filmowców, jak i publiczności.

Obecność twórców i projektów dokumentalnych w ramach dedykowanej sekcji „Focus on Docs” jest kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia widoczności tego gatunku oraz okazją do rozmowy o wyzwaniach i przeszkodach, przed którymi stoi dziś branża dokumentalna w kontekście produkcji dla młodego widza.

Szansa na spotkanie z międzynarodową branżą dokumentalną

Bogata lista gości z branży dokumentalnej to szansa dla uczestników Młodych Horyzontów Industry, aby spotkać się i wymienić poglądy oraz doświadczenia z międzynarodowymi ekspertami oraz twórcami. Dystrybutorzy: Cinema Delicatessen, Split Screen, Attraction Distribution, Windrose, JEF, nadawcy: VRT – Ketnet, Canal + Polska, Latvian Television, producenci: GotFat Productions, Haka Films, Pinot Films, Bulletproof Cupid, to tylko kilka firm, które już potwierdziły swoją obecność.

DOCS FOR A YOUNG AUDIENCE – Towards more visibility

W ramach sekcji „Focus on Docs” organizatorzy wydarzenia zapraszają profesjonalistów filmowych do wzięcia udziału w sesji „DOCS FOR A YOUNG AUDIENCE – Towards more visibility”.

W jej trakcie omówimy kilka studiów przypadków, wśród których znalazła się prezentacja poświęcona holenderskiemu filmowi „Shabu”. Wyreżyserowany przez Shamirę Raphaël, pokazywany na wielu festiwalach i nagrodzony między innymi na IDFA, Berlinale, CPH:Docs, Hot Docs, film zyskał uznanie wśród publiczności i krytyków.

Następnie, podzielimy się na mniejsze grupy aby podczas tzw. Round Tables wspólnie z ekspertami porozmawiać m.in. o tym, jak zwiększyć widoczność filmów niefabularnych dla młodych widzów, omówimy strategie, które przyniosły sukces twórcom (na przykładach studiów przypadków prezentowanych wcześniej) oraz zastanowimy się nad nowymi kreatywnymi koncepcjami i rozwiązaniami, które mogłyby przyczynić się do wzrostu popularności tego gatunku.

Prezentacje projektów dokumentalnych w ramach pitchingów

Kolejna część tegorocznej sekcji „Focus on Docs” odbędzie się podczas pitchingów, które są głównym punktem programu Młodych Horyzontów Industry. Wybrane projekty dokumentalne rozwijane w ramach warsztatów Kino Dzieci Docs dołączyły do oficjalnej selekcji i będą szukać partnerów i feedbacku wśród naszych ekspertów.

Pełna lista projektów (dokumentalnych, aktorskich i animowanych) zakwalifikowanych na forum Młode Horyzonty Industry oraz więcej informacji o projektach dostępnych jest na stronie industry.younghorizons.pl/projects.

Studia przypadków i pitchingi są otwarte dla posiadaczy akredytacji. Udział w Round Tables wymaga dodatkowej rejestracji. Rejestracja zostanie otwarta w pierwszej połowie września.

Więcej informacji o Młodych Horyzontach Industry i akredytacjach: industry.younghorizons.pl.

Zostań naszym partnerem

Druga edycja warsztatów Kino Dzieci Docs, dofinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz MKiDN, zakończy się we wrześniu. Obecnie szukamy partnerów na kolejną edycję 2024/2025. Wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć z nami ten program zapraszamy do kontaktu: zofia.horszczaruk@nowehoryzonty.pl.

Partner sekcji

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter